Turističke
građevine i građevine
javne namjene

Image

Uz rad na obnovi mnoštva turističkih građevina koje su ujedno i spomenička baština, ING-GRAD izvodi i projekte gradnje novih turističkih građevina kao i građevina javne namjene. U projektima se tako možemo pohvaliti nizom modernih, tehnološki naprednih smještajnih kapaciteta turističke namjene, muzeja i ostalih  javnih građevina.

Muzeji

U projektima turističkih i građevina javne namjene ističemo sljedeće radove:

Uređenje i opremanje muzejskih prostora

Osim unutarnjeg i vanjskog uređenja, sami muzejski prostori zahtijevaju opremanje namještajem i opremom, specijalnom rasvjetom, vizualnim i zvučnim efektima ovisno o sadržaju i vrsti muzeja i postavu koji treba što vjernije prezentirati posjetiteljima.

Jeste li znali?

Za potrebe multimedijskih događanja na pročelju Arheološkog muzeja Istre u Puli izrađen je fasadni komunikacijski videosustav u najnovijoj varijanti tehnologije LED displeja ukupne površine 327,03 m2. U neaktivnom stanju sustav je gotovo transparentan, odnosno ne ometa prolazak dnevnog svjetla u unutarnji prostor muzeja. Sustav se može upotrebljavati kao cjelina ili u segmentima, a kut emitiranja svjetla iznosi 160 stupnjeva horizontalno i vertikalno, što osigurava ujednačenu percepciju bez obzira na dimenzije displeja i perspektivu promatrača. Po svim svojstvima to ga čini jedinstvenim u Hrvatskoj.

Kaskadna gradnja

Kaskadna je gradnja jedinstven način povezivanja prostora na različitim visinama i etažama, čime se postiže jednostavna i funkcionalna protočnost za korisnike i posjetitelje te omogućava neometan doživljaj prostora i sadržaja.

Jeste li znali?

Zgrada muzeja u Arheološkom parku Vučedol jest građevina izgrađena na četiri etaže koje su načinom kaskadne gradnje povezane rampama u blagom nagibu te se s ozelenjenim krovom savršeno uklapa u okoliš slavonskog krajolika.

više od200.000

posjetitelja godišnje u novoizgrađenim muzejima

najveći špiljski kompleks u Hrvatskoj  sa duljinom istražnih kanala više od 8.000

metara

Arheološki park Vučedol, Vukovar

Investitor
Razvojna banka Vijeća Europe

Kategorija
Muzeji

ING-GRAD d.o.o. kao glavni izvođač građevinskih i obrtničkih radova sudjelovao je u projektu „Istraživanje, obnova i revitalizacija kulturne baštine Ilok-Vukovar-Vučedol”. Radovi na arheološkoj lokaciji Vučedol izvedeni su u razdoblju od kolovoza 2009. do rujna 2012.

Vučedol se nalazi na desnoj obali Dunava, 4,5 km nizvodno od središta Vukovara. Arheološko-turistički park i zgrada Muzeja vučedolske kulture prostire se na nešto više od osam hektara, a teren je pokriven šumom i vinogradima. Projekt Vučedol projektanta Gorana Rake iz zagrebačke Radionice arhitekture d.o.o. obuhvatio je izgradnju nove muzejske zgrade savršeno uklopljene u prirodni okoliš, obnovu Vile Streim (teško oštećene u Domovinskom ratu), njezino uređenje za potrebe istraživačkog centra te izgradnju objekta Radionice starih zanata i rekonstrukciju Megarona – vučedolske akropole na mjestu metalurške radionice svetišta u izvornom obliku.

 

Radovi na kompleksu



 

Završeni kompleks

IZGRADNJA MUZEJSKE ZGRADE UREĐENJE PROSTORA

Image

Kontakti

ING-GRAD d.d. © 2024, Sva prava pridržana! Politika privatnosti
Spremi
Korisničke postavke za kolačiće
Koristimo kolačiće kako bismo vam osigurali najbolje iskustvo na našoj web stranici. Ako odbijete korištenje kolačića, web stranica možda neće raditi kako se očekuje.
Prihvati sve
Odbaci sve
Pročitaj više
Nužno potrebni kolačići
Ti su kolačići neophodni za funkcioniranje web-mjesta i ne mogu se isključiti u našim sustavima. Obično se postavljaju samo kao odgovor na akcije koje ste izvršili, a kojima se upućuje zahtjev za usluge, primjerice postavljanje preferenci za privatnost, odjavljivanje ili ispunjavanje obrasca. Te kolačiće možete blokirati u pregledniku ili postaviti da vas preglednik o njima upozorava, no u tom slučaju određeni dijelovi web-mjesta možda neće raditi.
www.ing-grad.hr
Prihvati
Odbaci
Analytics
Ovi kolačići omogućuju nam da pratimo način korištenja naših stranica – koji sadržaj je najviše, a koji najmanje pregledavan, u kojim periodima u danu/tjednu/mjesecu je najveća posjećenost, iz kojeg dijela svijeta dolaze posjetitelji, kao i druge informacije koje nam u tom kontekstu mogu biti korisne.
Google Analytics
Prihvati
Odbaci