Rekonstrukcija - dogradnja rezervoarskog prostora terminala Sisak

Investitor JADRANSKI NAFTOVOD d.d., Zagreb naručuje radove rekonstrukcije-dogradnje rezervoarskog prostora naftnog Terminala Sisak. Ovaj projekt obuhvaća rezervoar A-2513 i A-2512 s pripadajućom opremom i infrastrukturom te povezivanje istog sa postojećim sustavom. Cilj ovog projekta je povećanje kapaciteta skladišnog prostora na Terminalu Sisak sa dosadašnjih 500 000 m3 na 580 000 m3.
U konzorciju s tvrtkama Monting d.o.o. i Đuro Đaković d.d., firma ING-GRAD d.o.o. izvodi građevinske radove koji uključuju zemljane i armirano-betonske radove. Bilo je potrebno poboljšati temeljno tlo šljunčanim stupnicima, izvesti armiranobetonske temeljne prstene te podnicu rezervoara. Uređena posteljica sastoji se od većeg broja slojeva različitih materijala koji sprečavaju natapanje i oslabljenje tla te procjeđivanje medija u tlo i onečišćenje podzemnih voda. Promjer rezervoara iznosi 73 metra, a visina 20 metara.

Rekonstrukcija - dogradnja rezervoarskog prostora terminala Sisak