KBC Sestre Milosrdnice, Zagreb

Zahvatom rekonstrukcije – dogradnje i nadogradnje postojeće zgrade ginekologije izvedena je nadogradnja još četiri etaže. Nove etaže su konstruktivno neovisne od postojeće zgrade, te se gradnjom nije zadiralo u funkcionalnost i sadržaje prizemlja i kata postojeće zgrade koji su se rekonstruirali.
Nadogradnja u čeličnoj konstrukciji je "premostila" građevinu ginekologije i sasvim samostalno funkcionira u statičkom smislu. Statička neovisnost se dobila izvedbom AB pilota (oko postojeće zgrade) sa naglavnom gredom na kojima je temeljena novogradnja/nadogradnja na način da ima vlastito neovisno temeljenje, vlastitu neovisnu čeličnu konstrukciju, kao i sve druge elemente - komunalne priključke, komunikacije i sl. Obje zgrade su međusobno povezane vertikalnom komunikacijom kako bi se omogućio što bolji rad bolnice.

KBC Sestre Milosrdnice, Zagreb