Kurija Svetičko Hrašće, Ozalj

Jednokatna barokna građevina s vidljivim graditeljskim zahvatima iz 19. stoljeća bila je centralni dio gospodarskoga imanja. Imanje se spominje u 16. stoljeću u darovnici Nikole Zrinskoga. Na zgradi su uočljive različite faze gradnje i pregradnje. Zaštićena je jer je arhitektonski i kulturnopovijesno povezana s nedalekim imanjem Ozalj. Danas je u privatnom vlasništvu. Objekt u izrazito lošem i zapuštenom stanju zahtijevao je kvalitetnu statičku sanaciju. Slijedila je rekonstrukcija, te adaptacija i cjelovito uređenje objekta za potrebe suvremenoga stanovanja. Krovna i međukatna drvena konstrukcija izrađena je od ručno obrađene, tesane hrastovine tradicionalnim načinom i uporabom tesarskih vezova.

Kurija Svetičko Hrašće