Muzej Slavonije i Trgovačka građanska kuća, Tvrđa, Osijek

Muzej Slavonije smješten je u baroknoj jezgri 1702. godine. U zgradi se nalazio gradski magistrat. To je najstarija javna zgrada na velikom baroknom trgu sv. Trojstva u Tvrđi. Uz nju je kuća, trgovca i prvog gradskog sudca, koja je nakon nekoliko prodaja dana u zakup gradu i spojena sa zgradom gradskog magistrata.Radovi na zgradama obuhvaćali su sanaciju i obnovu fasade i pročelja, uređenju i obnove unutarnje i vanjske drvene i kovane metalne stolarije. Sanacija pročelja izvedena je vapnenom žbukom priređenoj prema staroj recepturi. U izradi žbuke korišteni su materijali pripremljeni i proizvedeni na gradilištu: prirodni pigmenti boje dobiveni paljenjem, drobljenjem i mljevenjem drveta ariša te gašenim vapnom.

Muzej Slavonije