Državni arhiv u Dubrovniku, Dubrovnik

„Ex vojarna Gruž“, zgrada tipična za austrougarsku vojnu arhitekturu 19. stoljeća, rekonstruirana je, dograđena te prenamijenjena za potrebe Državnog arhiva u Dubrovniku. Međukatne konstrukcije su dodatno ojačavane, sanirano je krovište te je izvedena nadgradnja iz čelične konstrukcije i staklenih stijena.
Radovi su izvođeni u periodu od 2007. do 2009. godine nakon čega je zbog nedostatka financijskih sredstava uslijedio zastoj sve do 2018. godine kad su radovi nastavljeni i kada je objekt dobio svoju konačnu namjenu.
Državni arhiv Dubrovnik tako dobiva prostor za pohranu 8000 m¹ gradiva u suvremeno opremljenim arhivskim spremištima, dvije restauratorske radionice, komoru za fumigaciju, sobe za otprašivanje i prekartoniranje građe, te uredske prostore arhiva. Za vanjske korisnike arhiva su uređeni prostori čitaonice, dvorane za predavanja, te dormitorij sa jedanaest soba i jednim apartmanom.

Investitor: Državni Arhiv u Dubrovniku