Rektorat zagrebačkog Sveučilišta i Pravni fakultet, Trg Maršala Tita 14, Zagreb

Ludwig von Zettl je autor projekta zgrade namijenjene Zemaljskoj bolnici koja je izgrađena na području nekadašnjeg "Sajmišta" u razdoblju od 1856-1859. U drugoj polovici 19.st. u njoj je bila tvornica duhana, a godine 1882. postaje sjedištem zagrebačkog Sveučilišta. Jedna je od rijetkih predstavnica rundbogenstila, karakterističnog za rani historicizam, a obilježava ga mješavina bizantskih, romaničkih i renesansnih oblika uočljivih na fasadi u obliku slijepih arkadica, karakterističnih prozorskih okvira itd. Pročelje se sastoji od tri rizalitno istaknuta i viša dijela spojena međusobno nižim krilima s kontinuiranim nizom prozorskih okvira.
Na zgradi Rektorata Sveučilišta u Zagrebu izvršena je sanacija dotrajale drvene krovne konstrukcije s izvedbom novog pokrova od glinenog biber crijepa te sanacija limarije. Nakon sanacije vlage specijalnim materijalima, obnovljeno je pročelje središnjeg i istočnog krila.

Rektorat zagrebačkog Sveučilišta i Pravni fakultet