Zgrada hrvatskog restauratorskog zavoda, Galjufova zidanica - Grškovićeva 23, Zagreb

Ova barokna građevina iz 18.st. izgrađena je kao ljetnikovac za biskupa Josipa Galjufa. To je jednokrilna zgrada čiji je središnji dio istaknut i zabatno završen, a bočni su dijelovi niži. Fasada je vertikalno raščlanjena kontinuiranim nizom pilastara, a horizontalno istaknutim vijencem. U unutrašnjosti se nalazi centralna dvorana nadsvođena češkim svodom. Danas je to upravna zgrada Hrvatskog restauratorskog zavoda.
Radovi sanacije zgrade obuhvaćaju: adaptaciju prostora prizemlja, prvog kata, potkrovlja zapadnog i istočnog krila, obnovu pročelja, rekonstrukciju instalacija vodovoda, kanalizacije, elektrike, grijanja, uređenje okoliša. Izvedba je prilagođena spomeniku kulture.

Hrvatski restauratorski zavod