Hrvatski državni arhiv, Zagreb

Najznačajnija palača hrvatske secesije proglašena je «realizacijom 20. stoljeća» u Hrvatskoj. Izgrađena je prema nacrtima arhitekta Rudolfa Lubynskog, jednoga od najproduktivnijih zagrebačkih arhitekata. Gradnja je počela 1911., a predana je na korištenje 1913. godine. Uspjeli je spoj rane bečke secesije i moderne europske, poglavito njemačke arhitekture 20. stoljeća. Duga je 80 m, široka 46 m, izrađena od armiranoga betona i željezne konstrukcije. Unutrašnjost zgrade bogato je urešena i dekorirana.
Radovi su obuhvaćali sanaciju podova u prostorijama potkrovlja, centralnoga dijela podruma i partera istočnoga dvorišta cementnim glazurama s dodatkom akrilnih disperzija i završnim podlogama od specijalnih sanacijskih materijala. Izrađeni su armiranobetonski zidovi i ugrađena protupožarna zaštita visoke klase.