Projekt u tijeku: Zavrtnica - Podaubskog

• Uncategorised
  • Projekti
    Broj članka:
    • Povijesne zgrade i sakralna arhitektura
      • Povijesne zgrade

Tvrtka ING-GRAD d.o.o. obavila je niz radova na sanaciji, restauraciji i konzervaciji  spomeničke i kulturne baštine u svim dijelovima Hrvatske. Investitori su uvažene državne i crkvene ustanove i institucije kao Ministarstvo kulture RH, Hrvatski restauratorski zavod, Konzervatorski odjeli u Osijeku, Splitu, Rijeci, Arheološki muzej u Puli, Hrvatski državni arhiv, Nadbiskupija zagrebačka, Đakovačka i Srijemska biskupija, Biskupski ordinarijat u Požegi, Riječka nadbiskupija, Biskupski ordinarijat u Poreču, župe, općinska i gradska poglavarstva, te drugi naručitelji. Radovi obuhvaćaju sakralnu arhitekturu, povijesne zgrade, te građevine kao što su tvrđave, dvorci i palače. Ove građevine, s obzirom na svoje povijesno i umjetničko značenje,  zahtijevaju poseban pristup i odnos u radu, osobito kada dobivaju novu namjenu prilagođenu suvremenim zahtjevima korisnika i naručitelja. U radovima se, gdje god je to moguće,  primjenjuju jedinstvena znanja koje se temelje na poznavanju starih tehnika, umijeća, vještina i receptura.

Fotografijama cjelina i detalja prikazane su odabrane građevine na kojima je radila tvrtka. Uz fotografije su navedeni podaci o povijesnoj, kulturnoj i spomeničkoj važnosti građevine, te podaci o zahvatima i posebnostima u izvedenim radovima.

• Sakralna arhitektura

• Tvrđave, dvorci, palače

• Mostovi i spomen obilježja

• Poslovni i stambeni objekti
      • Poslovni objekti
        U zadnjih nekoliko godina sve značajniji segment poslovanja tvrtke ING-GRAD postaje izgradnja poslovnih građevina. Poslovi su to koji obuhvaćaju samu izgradnju, te njezino kompletno uređenje i opremanje. Korištenjem suvremenih tehnologija građenja, kvalitetnih i modernih materijala i ugradnjom najsuvremenije opreme nastoji se udovoljiti svim potrebama i zahtjevima investitora.
        Broj članka:
      • Prehrambena industrija i trgovački centri
        Broj članka:
      • Stambeni objekti i urbane vile
    • Energetika i infrastruktura
      • Energetika
        Mostogradnja i hidrogradnja su uvijek izuzetno zahtjevan inženjerski i građevinski pothvat, a sanacije i svaki naknadni zahvat, na takvim objektima smatraju se dvostruko složenijima i zahtjevnijima. Tvrtka ING-GRAD specijalizirala se u sanaciji i rekonstrukciji starih mostova, ujedno zaštićenih spomenika kulture, kao i u izvođenju specijaliziranih radova na mostovima, ustavama i branama kada se često mora raditi u teškim uvjetima i na teško pristupačnim terenima. Svojom zahtjevnošću ističu se radovi na mostu dr. Franje Tuđmana kraj Dubrovnika, kao i radovi na sanaciji hidroelektrane Rama.
      • Infrastruktura
      • Benzinske postaje
        Vodeća hrvatska naftna tvrtka INA – Industrija nafte d.d. već nekoliko godina provodi opsežan projekt modernizacije mreže benzinskih postaja na području cijele Hrvatske. Modernizacija benzinskih postaja uključila je reorganizaciju i uređenje uslužnog objekta benzinske postaje, kompletnu zamjenu tehnoloških i elektroinstalacija, zamjenu kolnih i pješačkih površina, te zamjenu elemenata vizualnog identiteta prema novim standardima.
    • Objekti za prodaju
      • Objekt za prodaju - Kutina, Kolodvorska ulica 31

Zgrada sadrži prizemlje i 3 kata ukupne visine 18,90 m mjerene od konačno poravnanog i uređenog terena na njegovom najnižem dijelu uz pročelje građevine do najviše točke krova. Krov je ravan.
        U prizemlju je predviđen 1 poslovni prostor namijenjen za tih i čiste djelatnosti bruto površine 239m2 u rohbau izvedbi i 2 stambene jedinice. Na prvom, drugom i trećem katu su previđene stambene jedinice od 30 do 87 m2. Ukupna građevinska bruto površina građevine iznosi 2162 m2. Na građevinskoj čestici osigurano je 21 parkirališno mjesto prema normativu 1 parkirališno mjesto po stanu i 1 parkirališno mjesto po poslovnom prostoru.

• Blog