Ispričajte božićnu priču na svoj način

Božić kuca na vrata, a gradovi i trgovi su u punom sjaju! Šetajući ulicama gotovo svakog grada Lijepe Naše možete uživati u božićnim lampicama, ukrašenim jelkama i ponekom zimskom specijalitetu. Zaista je poseban ugođaj u ovo doba godine! Osim gradova i dućana, posebna pažnja pridana je svakom domu.

Inspiracija je iznimno bitna pri uređenju bilo kojeg doma, stoga vam u ovo božićno doba donosimo kreativne ideje kojima ćete zasigurno stvoriti toplu, blagdansku atmosferu za svoje najmilije! Tradicionalno se ukrašavaju domovi noć prije Božića, a točno kako uključiti vlastitu osobnost u dekoriranje doma, saznajte u nastavku.

Mirisima dočarajte božićnu idilu

Olfaktivna osjetila su iznimno bitna u stvaranju atmosfere. Mnogi doživljavaju određene mirise kao uspomenu na određeni trenutak u životu, situaciju ili godišnje doba. Upravo zato je miris važan dio božićnog dekora interijera, iako ga mnogi izostavljaju iz svog plana dekoriranja doma.

Najčešći blagdanski mirisi su citrusi, klinčići i cimet. Postoji puno načina kako da cijeli dom zamiriše, a neki od njih su:

• mirisne svijeće ili s eteričnim uljima
  • čaj
  • voće

Uobičajen način stvaranja mirisnog ugođaja u prostorima je pomoću svijeća. Jedan način je kupnja gotovih mirisnih svijeća koje, osim što upotpunjuju dojam neodoljivim aromama, svojim izgledom vizualno obogaćuju prostor. Drugi način je pomoću lampica za aromaterapiju. One na vrhu imaju posudicu u koju se ulije voda s par kapi eteričnog ulja, a lučica zagrijava vodu čime se isparavaju mirisi u cijelog prostoriji. Ovim ćete načinom sami moći odrediti intenzitet mirisa, kao i izgled lampice, ovisno o dekoru i željama.

Hladno zimsko vrijeme sa sobom donosi ispijanje toplih napitaka. Svatko ima svoj omiljeni poput čaja ili vruće čokolade, a za posebne trenutke kuhano vino je odlično. Iskoristite pripremanje ovih napitaka i ispunite prostor mirisima zime. Dok grijete vodu, u nju stavite nasjeckanu naranču, cimet u kori i klinčiće. Božićni miris će se odmah proširiti prostorom!

Ukoliko želite da izvori blagdanskog mirisa zaista budu prisutni u vašem prostoru, upotrijebite voće! U naranču stavite klinčiće, poigrajte se linijama, oblicima kako biste stvorili pravi božićni ukras. Zavežite vrpcom i objesite na bor ili stavite na blagdanski stol. Kada govorimo o voću, u nastavku Vam donosimo savjete kako iskoristiti motive prirode u božićnom uređenju!

Priroda u vašem domu za pravo božićno raspoloženje

U samo nekoliko koraka kreirajte raskošne ukrase! Iskoristite suhe i žive plodove kako biste unijeli prirodu u vaš dom.

Jedan od najefektnijih načina kako unijeti prirodu u svoj dom je da iskoristite grane! One će biti dio dekora i pridonijeti stvaranju topline doma. Nema pravila veličine, debljine ili količine. Ovisno o preferencijama svatko od vas će odabrati nešto drugo. Koristite sprej bijel ili srebrne boje koji će u kombinaciji sa srebrnim šljokicama djelovati zimski, ali elegantno. Omotajte grane lampicama i na taj način dodatno naglasite ovaj jedinstveni dodatak blagdanskom dekoru.

Istim pristupom iskoristite češere, orahe, borove grane i ostale zimske plodove. Složite ih u veliku staklenku i dekorirajte po želji! Pravo cvijeće je uvijek lijep dodatak svakom interijeru. Bijelo cvijeće će zasigurno dodati nježnost svakom stolu ili polici vašeg doma. Ukrasite ih pomoću zlatnih niti ili boje te dodajte nekoliko božićnih kuglica za raznolikost vašeg aranžmana.

Poželite toplu dobrodošlicu gostima

Ručak s najbližima u blagdansko doba je pravi trenutak da se kreativno izrazite i dočekate svoje goste na drugačiji način. Naglasak možete staviti na blagdanski stol, intimno osvjetljenje ili izraditi vlastiti okvir uspomena i lijepih želja!

Unesite poneki individualni detalj na svojem blagdanskom stolu kao na primjer:

• aranžirajte salvete na božićni način
  • izradite unikatne podmetače za čaše

Pomoću origami tehnike složite salvete u obliku bora i postavite ih na svaki tanjur, dok se za podmetače možete kreativno izraziti pomoću filc materijala. Izradite božićni motiv po želji, naš favorit je bijela pahulja na crvenoj podlozi. Dajte mašti na volju i poigrajte se svojim omiljenim božićnim motivima!

Ugodnu atmosferu zajedničkog objeda upotpunite i prigodnim osvjetljenjem.

Idealan način za postizanje suptilnog i romantičnog izvora svjetlosti je lučica u papirnatoj vrećici. Odaberite veličinu, oblik i boju prema vlastitim preferencijama i postavite ovaj neodoljivi ukras na policu, prozor ili stol.

Sjećanja su ono što veže i okuplja sve članove obitelji. Izradite okvir uspomena i želja i uveselite sve oko sebe. Iskoristite okvir za slike, ukrasite ga i obojajte po želji, a uz pomoć vrpce i kvačica objesite papiriće sa željama i uspomenama. Personalizirajte svoj okvir i sigurni smo da će postati dio vašeg interijera čak i kada prođe Božić.

Božićno ukrašavanje je obiteljski događaj

Blagdani su obiteljsko vrijeme stoga uključite sve ukućane u dekoriranje interijera! Djeca će biti oduševljena što mogu sudjelovati. Savjeti koje smo vam donijeli u blogu su jednostavni, iznimno efektni i idealni za stvaranje personaliziranog božićnog dekora vašeg doma! Oslobodite svu svoju kreativnost i dopustite da uređenje ispriča vašu božićnu priču!

Ne zaboravite na osmijeh i podijelite svoju sreću! Na kraju krajeva, to je bit Božića.